Kinesiology taping


Jest bardzo szybką i skuteczną  metodą leczenia, pozwalającą na odciążenie miejsc, z których pochodzi ból oraz przywrócenie prawidłowych funkcji mięśni oraz stawów. Rozpoczyna się przeprowadzeniem diagnostyki tkanek miękkich przez terapeutę i kończy aplikacją plastrów na skórę. Plastry działają poprzez skórę na tkankę podskórną, powięzie, mięśnie oraz naczynia krwionośne i limfatyczne, a także więzadła i stawy. Można aplikować je na konkretny mały problem mięśniowy czy bliznę, a także na duże grupy mięśniowe i całościowo jako korekcję, np. na odstające łopatki. Ich działanie oparte jest na poprawie funkcji mięśni, powięzi i tkanek oraz na przywróceniu w nich równowagi. Najważniejszą zaletą tej metody leczenia, jest jej działanie przez całą dobę, a nie tylko podczas sesji terapeutycznej.

Właściwości plastra K-Active Tape - grubość, ciężar właściwy i rozciągliwość - w zakresie 130-140%, są zbliżone do parametrów ludzkiej skóry. Jest on wodoodporny, przepuszczalny dla powietrza, co pozwala na niezakłóconą wymianę cieplną. Warstwą klejącą jest akryl (bez domieszek lateksu) co ogranicza możliwość występowania podrażnień i uczuleń. Plaster zachowuje swoje właściwości przez wiele dni po aplikacji, nie ogranicza czynności higienicznych.

Działanie:

  • Normalizacja napięcia mięśniowego
  • Poprawa mikrokrążenia
  • Aktywacja systemu limfatycznego
  • Pobudzanie endogennego systemu znieczulania
  • Wspieranie funkcji stawów

Zasada aplikacji:

Pacjent przed terapią powinien usunąć włosy z miejsca, gdzie wykonywana będzie aplikacja. Przed aplikacją nie należy niczym smarować skóry, na której będzie plaster, gdyż może dojść do niepotrzebnej interakcji. Po aplikacji plaster nie powinien ograniczać ruchów pacjenta, utrzymuje się na skórze od kilku dni do kilku tygodni.


Aplikacja ( 1 zabieg) zawiera:

  • badanie
  • wykonanie aplikacji